Kulturtag / Jour de la culture / Día de la Cultura

Jiné
27. 9. 2017

Protože kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem! Protože být mezinárodní neznamená mluvit jen anglicky! Protože nový jazyk znamená novou životní příležitost!

Dnes proběhl na MEZINÁRODNÍM gymnáziu první skutečně MEZINÁRODNÍ den. Měli jsme tak jedinečnou příležitost zažít kulturu cizích zemí a ochutnat speciality z německy a španělsky mluvících zemí.

V knihovně probíhalo čtení v německém, španělském a francouzském jazyce. Následovaly workshopy flamenco, La generación del 27, holokaust, němečtí filozofové, Amarcord, Pedro Almodóvar, kultura a festivaly Španělska, Francie a francouzština, hebrejština a Izrael, němečtí filozofové, německá hudba, německé celebrity a zajímavé fakty ohledně němčiny a německy mluvících zemí. Měli jste rovněž šanci ochutnat německé speciality (Schnitzel mit Kartoffelsalat, Sachertorte, Palatschinken, Spezi,…) a španělské speciality. Z německých filmů jste měli možnost zhlédnout Krabat, Woman in Gold, Fack ju Göhte, Das Leben der Anderen, pohádky bratří Grimmů, ze španělských filmů La lengua de las mariposas, Un cuento chino a z francouzských filmů Co jsme komu udělali? Qu´est qu´on a fait au Bon Dieu? Každý film byl doplněn worksheetem, takže ti nejbystřejší mají šanci vyhrát filmové ceny!

Děkujeme, že jste tento den strávili s námi!