DofE – bronzová a stříbrná ceremonie

Aktuality / DofE
3. 4. 2024
Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) DofE Česká republika je celosvětový program, který funguje ve více než 130 zemích.
Program byl vytvořen ve Velké Británii jako prostředek pro podporu seberozvoje mladých chlapců. Byl, a stále je, určený pro každého, bez ohledu na jeho zázemí, fyzické schopnosti, dovednosti nebo zájmy. Již v roce 1958 se otevřel dívkám a začal se šířit po celém světě. V roce 1988 byla založena The Duke of Edinburgh’s International Awards Association, která podporovala fungování programu v zemích mimo Velkou Británii.
Mladí lidé díky programu DofE objevují své místo na tomto světě.
www.dofe.cz
Na naší škole každý rok plní program několik žáků ve všech úrovních. Pomalu a pravidelně plní s pomocí a dohledem svých vedoucích a hodnotitelů své nastavené cíle v jednotlivých oblastech programu – dovednosti, pohybu a dobrovolnictví. A nakonec absolvují expediční trénink a dobrodružnou expedici se svým týmem.
Minulý týden dostalo 18 našich absolventů programu během slavnostní ceremonie na půdě Slezské univerzity Opava v Karviné své bronzové a stříbrné ocenění.
Moc gratulujeme a děkujeme, že za zapojení do této výzvy a věříme, že Vám přinesl spoustu zážitků a poznání.
Více fotografií zde