Clean and Green

Active Citizens
20. 5. 2021

Tento školní rok je klub Active Citizens zapojen v projektu 1Planet4All, který spadá pod Člověka v tísni, vzdělávací program Varianty. V průběhu celého roku studenti od začátku tvoří dlouhodobý projekt, jehož cílem je zvýšit povědomí lidí o klimatické změně. Na základě toho vznikl v době distanční výuky projektový den, který organizovali právě studenti Active Citizens, kdy vytvořili několik workshopů zaobírajících se právě touto problematikou a o jednotlivých problémech vzdělávali své spolužáky. Součástí projektu bylo mimo jiné mapování ostravské komunity. Na základě výsledků dotazníkového šetření a výstupů z projektového dne vznikl třítýdenní projekt s názvem Clean&Green.

 

Clean & Green

Clean and Green je online výzva, která byla vytvořena k tomu, abychom zvýšili povědomí o klimatické změně a poskytli pár rad a tipů, jak snížit svou uhlíkovou stopu.

Výzva bude probíhat tři týdny a to na našich instagramech @active.iso a @1stiso, ale také na Facebooku. Všichni se mohou zúčastnit! Studenti, učitelé, rodiče, sourozenci a vlastně celá rodina a kamarádi!

První týden začíná již 24.5.2021. Zapojit se je jednoduché. Stačí splnit úkoly a vytvořit na svůj Instagram či Facebook kreativní příspěvek, díky kterému zjistíme, že jste se zúčastnili. V příspěvku označte náš instagram @active.iso a přidejte hashtag konkrétního týdne (#isocleanandgreen1, #isocleanandgreen2, #isocleanandgreen3).

Úkoly naleznete na stránkách školy a na našich sociálních sítích.

Na konci každého týdne proběhne losování. Výherce se může těšit na symbolickou cenu a na certifikát, kterým přispěje na dobrou věc.

 

Tento projekt je sponzorován EU.