Marielba Mas y Rubi de Torres

Španělština a fyzika
Zaměstnanci
18.3. 2020

17 let jsem byla učitelkou na vysoké škole v oblasti inženýrství a životního prostředí. Učitelství mne zaujalo již v devíti letech, kdy mne můj učitel matematiky přivedl k doučování studentky, jež učivo nezvládala. Již tehdy jsem měla tentýž pocit jako dnes mezi svými studenty. Motivována tímto pocitem a dychtivou touhou dozvědět se více, jsem úspěšně složila doktorát v oblasti vzdělávání.

V Ostravě žiji dva roky, během nichž jsem učila španělštinu jakožto rodilý mluvčí. Mé díky patří ISO za příležitost učit vedle španělského jazyka i fyziku. Mou největší satisfakcí je, když i po letech se na mne mí bývalí studenti, dnes již inženýři, obrací s pozitivními reakcemi k našim společným hodinám.

Učitel by měl být empatický, optimistický, profesionální, kreativní, zapálený pro věc a taktéž částečně umělcem. Jako učitelé totiž můžeme jít našim studentům příkladem. Měli bychom mít na paměti, že jsme také kdysi začínali. Proto musíme disponovat empatií, humanitou, musíme předávat radost, vědomosti, hodnoty a dovednosti, které našim studentům umožňují růst kognitivní i emocionální.

Podporujeme
Partneři