Absolventka

Alumni
Mezinárodní a diplomatická studia (Praha)
Absolventi
30.5. 2018

Má cesta na ISO začala v roce 2007. Jelikož jsem základní školu absolvovala v České republice a mé znalosti angličtiny byly tedy omezené, první měsíce na ISU byly dost náročné. Ne jen angličtina, ale celková adaptace na jiný systém učení, to byl pro mne skok do neznáma. Postupem času jsem však zjistila, že díky tomuto systému jsem se naučila mnohem více – naučila jsem se samostatnosti, kreativitě a mnoha dalším věcem, které jsem pak používala a užívám v běžném životě. Což, jak jsem se dozvěděla od mnoha mých bývalých spolužáků ze základní školy, na svých středních školách postrádali.

Navazující studium na vysoké škole jsem dokončila taktéž v České republice. I když škola byla v českém jazyce a zaměřovala se na mezinárodní vztahy, konkrétně na diplomacii, celé mé 5-leté studium jsem čerpala ze znalostí a zkušeností právě z ISA. Opět jsem se lehce adaptovala na český systém, dokonce si dovolím tvrdit, že díky mé střední škole, jsem byla v mnoha věcech více připravená, než mí spolužáci ze svých škol. Jako jednu z mnoha věcí, které bych uvedla, byla má chuť s psaním esejí a seminárních prací, za kterou jsem byla nejvíce vděčná při psaní bakalářské a následně diplomové práce. Další předností byla má znalost angličtiny, se kterou jsem mohla s klidem vycestovat na půl roku do Portugalska, kde jsem taktéž studovala.

Za toto vše jsem vždy byla a budu vděčná mému studiu na 1st International School of Ostrava. Díky osobnímu přístupu všech mých skvělých učitelů, kteří se nebáli použít jiné metody učení, motivovali své studenty a vždy jim byli oporou a dovolím si tvrdit, také dobrými přáteli. Proto jsem nakonec tuto školu s klidným svědomím doporučila svému bratrovi, který se rozhoduje, jaký vstupní můstek do světa dospělých si vybrat.

Podporujeme
Partneři