Absolvent

University of South Wales
Absolventi
30.5. 2018

Při rozhodovaní o mém středoškolském studiu mi nevyšlo přijetí na zdravotní školu. Naštěstí v té době začínal nový projekt, který rozhodl o mé budoucnosti - stala jsem se studentkou 1st International School of Ostrava. Musím uznat, že počátky byly dost těžké, ale nakonec se všechna tvrdá práce vyplatila, po maturitě jsem byla přijata k bakalářskému studiu na univerzitě v Glamorganu (Velká Británie). Nebýt velké podpory Phila Corkilla a paní Jany Kotasové, můj život dnes mohl byt úplně jiný.

Momentálně jsem v posledním ročníku svého doktorského studia v oboru vývojové psychologie. Doktorát mi současně nabídl čtyři roky zkušeností, přednášení široké škály předmětů, týkající se psychologie na úrovni bakalářského a magisterského studia. Dále jsem měla to štěstí pracovat na výzkumných projektech, kde jeden z nich byl pod záštitou velšské vlády.

Kdybych měla ve zkratce popsat své 4 roky strávené na ISO, kde jsem nastoupila roku 2005 spolu s 15ti žáky jako úplně první skupina studentů, shrnula bych to jako období skvělých kamarádství, tvrdé práce, úžasné atmosféry, obrovského osobního vývoje, budováni vzácných kontaktů (na cely život!), nezapomenutelných vzpomínek, a nejvíce ze všeho, otevření dveří do světa.

Bez zkušeností, schopností a vědomostí, které jsem nabyla na ISO, bych rozhodně nebyla tam, kde jsem dnes. Mám obrovské štěstí, protože momentálně dělám práci, kterou zbožňuji, dokončuji doktorát ve sféře, které se chci v životě věnovat, na univerzitě jsem obklopena lidmi a kamarády, kteří mě podporují na 100% a z okna našeho domu mám překrásný výhled na údolí – co víc si jen člověk může přát!

To vše bylo možné díky velké pomoci mých rodičů a taky tomu, ze se v Ostravě zrodila myšlenka založit střední školu, která by vychovávala světoobčany. Je skvělé vidět pevnou vůli, tvrdou práci a sehraný tým učitelů a žáků ISO, kteří tak umožňuji neustálý vývoj a růst školy. Doufám, že léta zde strávená budou stejně tak naplňující a inspirující pro mnoho nových studentů, jako byla pro mě.

Podporujeme
Partneři