DofE

Jsme škola podporující zážitkovou pedagogiku a zkušenostní učení. Naši žáci (ale i učitelé i rodiče) jsou velice aktivní a ve svém volném čase dělají spoustu zajímavých aktivit. Nebo by chtěli zkusit něco pro sebe nebo pro druhé vykonat. 

A proto jsme se rozhodli připojit k celosvětovému programu pro mladé lidi Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh´s International Award - DofE). Od roku 2013 prošlo tímto programem na naší škole pod dohledem a mentoringem několika našich učitelů již téměř 30 žáků. Dalších 30 momentálně cenu a některou z její úrovně plní. 

Jsme hrdí na našich téměř 40 bronzových a stříbrných držitelů ceny. A jsme také hrdí na našich 6 držitelů zlaté ceny (plus 3 účastníky z jiných škol, kteří program plnili v rámci našeho centra), kteří si svá ocenění převzali na slavnostních ceremoniích z rukou členů britské královské rodiny. 

DofE - oceňujeme mladé lidi, kteří se nebojí velkých cílů. 
Dovednost - Pohyb - Dobrovolnictví - Expedice - Rezidenční projekt (jen u Zlaté úrovně)

Proč?

Vzdělávací program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti a vytrvat. Přináší jim možnost zapojit se do osvědčeného programu, v případě potřeby získat finanční podporu pro své aktivity a stát se součástí mezinárodní komunity.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Program DofE je tady od toho, aby účastníkům pomohl zdolat výzvy, které by chtěli překonat a splnit si sny, které mají. V programu DofE se dlouhodobě a pravidelně věnují aktivitám ve čtyřech oblastech: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice, na zlaté úrovni navíc vyrazí na akci s pobytem. Vstup do programu je dobrovolný a jeho účastníci mezi sebou nesoutěží.

V programu DofE máte podporu od určeného vedoucího, který účastníkům pomáhá v orientaci jejich zájmů, schopností a ambic, a na základě toho si stanovují cíle v jednotlivých oblastech programu. K dosažení těchto cílů je dovede jen vlastní vytrvalost a odhodlání. Nakonec všechny čeká skvělý pocit z dosaženého úspěchu, posunutí hranic toho, co dokážou, získání nových zkušeností, zážitků a kontaktů.

Z programu DofE si odnesou jen tolik, kolik do něj vloží, protože v něm stejně jako v životě k opravdovému úspěchu nevedou žádné zkratky. Za vložené úsilí navíc získají prestižní certifikát – Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu – který jim předají významné osobnosti z České republiky či Velké Británie a jenž jim může pomoci k přijetí na vysokou školu nebo do vysněného zaměstnání.

https://www.dofe.cz/

ORB

Kontakty
Mgr. Ivo Helebrant 
DofE Coordinator and DofE Award Leader
 
Mgr. Táňa Micková
DofE Award Leader
Podporujeme
Partneři